PRACA CZEKA!

Poszukujesz pracy? Czujesz się wypalony zawodowo? Dążysz do przebranżowienia?

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, co zrobić by zwiększyć efektywność swoich działań.

Co chcesz robić za 5 lat?

Zapewne zetknąłeś się z tym pytaniem na niejednej z rozmów kwalifikacyjnych. Poszukując pracy, warto zastanowić się nad odpowiedzią nie tylko na wypadek dociekliwości rekrutera. Dogłębne przemyślenie tematu i rzetelne udzielenie odpowiedzi pomoże określić Twoje aktualne priorytety w poszukiwaniu zatrudnienia. Stabilna umowa? Wysokie wynagrodzenie? Chęć zdobycia doświadczenia? A może elastyczne godziny pracy? Zastanów się, czego potrzebujesz by osiągnąć wytyczony cel.

Analiza rynku pracy

Współczesny rynek pracy zmienia się w sposób dynamiczny. Oferty, niegdyś omijane przez pracowników, dziś mogą cieszyć się dużą popularnością. Jak zweryfikować czy stanowisko, na które aplikujemy jest pożądanym na rynku pracy? Przyjrzyjmy się analizie barometru zawodów. Zawiera on zestaw zawodów nadwyżkowych a także deficytowych. Przeanalizujmy obszar, w którym poszukujemy pracy i odnajdźmy niszę, która może być dla nas szansą.

Co jeżeli znajdujemy się w nadwyżce?

Pomyślmy o przebranżowieniu. Pojęcie, które często nas przeraża, w odpowiednim momencie może stać się szansą na reanimację zawodową. Odpowiedni kurs, studia podyplomowe czy zdobycie doświadczenia w nowej dziedzinie mogą pomóc w otwarciu nowego rozdziału. Warto w tym wypadku skonsultować się z doradcą zawodowym, który na bazie naszych dotychczasowych doświadczeń pomoże w doborze odpowiedniego kierunku a także podjęciu decyzji.

Co zrobić, gdy czujesz się wypalony zawodowo?

Niezwłocznie skonsultuj się z psychologiem lub coachem. Rozmowa ze specjalistą pozwoli na odnalezienie przyczyn takiego stanu rzeczy oraz poznanie sposobów na ich wyeliminowanie.

Jeśli poszukujesz pracy lub możliwości przebranżowienia, zapraszamy do udziału w projekcie – doradca zawodowy, psycholog, coach oraz pośrednicy pracy czekają by pomóc określić Twoją nową ścieżkę zawodową.

Więcej informacji o projekcie możesz uzyskać pod numerem telefonu 12 418 77 63.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *