PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ PROJEKTOWYCH. Pierwsze koty za płoty ?

W sierpniu 2020 roku  rozpoczęliśmy realizację projektu „Aktywni i samodzielni na rynku pracy”. Celem naszych działań jest aktywizacja zawodowa osób niepracujących powyżej 30 roku życia, w tym m.in. długotrwale bezrobotnych, z niskimi kwalifikacjami, z orzeczoną niepełnosprawnością, kobiet, zamieszkujących powiaty: wadowicki, olkuski, suski, brzeski, limanowski, tatrzański, chrzanowski, oświęcimski, wielicki, proszowicki.
Wsparcie projektowe objęło:

– płatne 3 i 6-miesięczne staże zawodowe;

– szkolenia i kursy zawodowe, bony szkoleniowe wraz ze stypendium szkoleniowym;

– szkolenia ECDL Base/ Profile/ E-Obywatel wraz ze stypendium szkoleniowym;

– pośrednictwo pracy, doradztwo zawodowe;

– refundację kosztów dojazdu/opieki nad osobą zależną.
Każdy uczestnik, zgodnie z indywidualnym zapotrzebowaniem otrzymał wsparcie ze strony m.in. doradcy zawodowego, pośrednika pracy, trenera zatrudnienia wspieranego, psychologa, doradcy cyfrowego. Zaoferowaliśmy pomoc w modyfikacji CV, przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej oraz zainicjowaniu kontaktu z pracodawcą.

Uczestnicy projektu do tej pory skorzystali z dopasowanych do ich potrzeb i predyspozycji zawodowych ścieżek wsparcia w formie kursów, szkoleń i staży.

Do tej pory ogromnym zainteresowaniem uczestników cieszyły się m.in. kursy:
 – Kurs opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym

– Kurs magazyniera z obsługą wózka widłowego + gospodarka magazynowa

– Kurs komputerowy MS Excel zaawansowany wraz z podstawami programowania (Back-end www)

– Kurs komputerowy ECDL BASE

– Kurs opiekuna w żłobku i klubie dziecięcym

– Kurs obsługi kasy fiskalnej i programów do fakturowania

– Kurs grafiki komputerowej – Adobe Photoshop

Uczestnicy projektu skorzystali ze staży zawodowych na stanowiskach m.in.:

• Manager sprzedaży
  • Specjalista ds. kontaktu z klientem
  • Recepcjonista
  • Pomoc administracyjna
  • Ogrodnik
  • Pracownik biurowy

Celem stażu zawodowego jest wyposażenie uczestnika projektu w praktyczne umiejętności wymagane do wykonywania zawodu, do którego posiada odpowiednie predyspozycje, a przez to wzmocnienie jego szansy na znalezienie zatrudnienia. Dzięki tej formie wsparcia wielu uczestników projektu zdobyło niezbędne doświadczenie i kwalifikacje do wykonywania zawodu, a ich udział w projekcie zakończył się podpisaniem umowy o pracę

Z uwagi na obecną sytuację związaną z Koronawirusem nie było nam łatwo realizować założenia projektowe, ale daliśmy radę. Szczególne podziękowania ślemy do osób, które od lat wspierają nasze wysiłki w działania związane z aktywizacją zawodową – do pracodawców, stażodawców, instytucji szkoleniowych oraz teamu projektowego. Dziękujemy także wszystkim uczestnikom – cieszymy się obserwując zmiany zachodzące w Was i Waszym życiu zawodowym.